Studia medyczne w Gruzji

Studia medyczne w Gruzji cieszą się niezwykle wysoką popularnością już od wielu lat i obecnie ponad 200 polskich obywateli studiuje w Gruzji.


Studia medyczne w Gruzji spełniają marzenia

Studia medyczne, takie, jak medycyna, stomatologia, farmacja oraz weterynaria to marzenie wielu ludzi, jednak tylko niewielkiej ilości osób udaję się osiągnąć ten jakże trudny i czasochłonny cel, jakim jest dostanie się właśnie na jeden z tych elitarnych kierunków. Nie każdy człowiek w młodym wieku wie, co chciałby robić w przyszłości – wiele osób dość długo poznaje siebie i często jest tak, że nasze aspiracje życiowe odkrywamy nawet kilka lat po skończeniu szkoły średniej, a nawet dużo później. Stomatologia i medycyna to najbardziej oblegane kierunki studiów na świecie, oczywiście nic w tym dziwnego, gdyż są to jedne z niewielu kierunków, których skończenie jest gwarancją bycia docenionym na rynku pracy, a co za tym idzie, świetnych zarobków oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Dużą popularnością cieszą się również kierunki takie jak weterynaria oraz farmacja. Dostanie się na dziennie studia medyczne często idzie w parze z latami przygotowań, a kilka godzin w tygodniu korepetycji u renomowanego nauczyciela to luksus na który nie każdy może sobie pozwolić. Ciężka praca często nie wystarczy, wiele osób poprawia wyniki maturalne latami tylko po to, aby zdobyć kilka dodatkowych punktów na maturze, których im zabrakło w latach poprzednich. Oczywiście, progi punktowe na studia płatne są niższe i może to być rozwiązanie dla niektórych osób, które nie chcą tracić lat na poprawianie wyników maturalnych, większości jednak zwyczajnie na to nie stać. Wiele osób uważa, że studiowanie w Gruzji nie jest w porządku wobec osób, które latami pracowały na dostanie się na dziennie studia medyczne w Polsce, jednak nikt nie mówi o osobach, które studiują odpłatnie na kierunkach niestacjonarnych lub prywatnych uczelniach.


Studia medyczne w Gruzji – czy warto?

Studia medyczne w Gruzji dają szansę dla tych, których nie stać na drogie studia w Polsce. Medycyna w Gruzji to wydatek od 4000 euro za rok, zaś stomatologię w Gruzji możemy studiować już od 4500 euro rocznie – dodając do tego dużo niższe koszty utrzymania, możemy śmiało powiedzieć, że studia medyczne w Gruzji będą nas kosztować średnio trzy razy mniej, niż w Polsce.

Powiedzenie „podróże kształcą” nabiera szerokiego znaczenia, jeśli chodzi o studia medyczne w Gruzji. Poznanie języka obowiązującego w danym kraju oraz odmiennych kultur niesie za sobą wiele korzyści, studenci gruzińskich uczelni pochodzą ze 154 krajów świata, od Indii po Szwajcarię. Dodatkowym, niezaprzeczalnym atutem jest możliwość studiowania w języku angielskim, język ten jest używany na całym świecie i każdy lekarz powinien nim władać na jak najwyższym poziomie. Oczywiście, w Gruzji jest również możliwość studiowania w języku gruzińskim.

Studiowanie kierunków medycznych wymaga poświęcenia, niezależnie gdzie studiujemy. Studia medyczne w Polsce nie są łatwe i tak też jest w przypadku studiów medycznych w Gruzji. Poziom nauczania w Gruzji, jeśli chodzi o studia medyczne, nie odbiega w znacznym stopniu od poziomu, który mamy w Polsce. Uczelni medycznych w Gruzji, podobnie jak w Polsce, jest wiele i ważne jest to, aby wybrać tę najlepszą. Grupy ćwiczeniowe w których się uczymy są małe i każdemu studentowi poświęca się szczególną uwagę. Głównym celem gruzińskich uniwersytetów medycznych są studenci zagraniczni, dlatego też uczelnie te starają się zapewnić studentom jak najwięcej możliwości rozwoju, aby w przyszłości nie mieli oni problemu z rozpoczęciem swojej kariery w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Niemcy, Anglia, kraje skandynawskieZEA czy nawet USA, gdzie zarobki jak i możliwości rozwoju są niezwykle atrakcyjne. Studia anglojęzyczne to domena gruzińskich uczelni medycznych i nie należy się obawiać, że nasz poziom będzie odstawał na tle absolwentów innych europejskich uczelni.

Jeżeli należysz do osób, które nie mogą sobie pozwolić na studia medyczne w Polsce lub zwyczajnie zależy Ci na tym, aby studiować kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny, weterynaryjny lub farmaceutyczny po angielsku – studia medyczne w Gruzji mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto dodać, że w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na lekarzy i lekarzy dentystów w Polsce, dnia 1 stycznia 2021 roku, został zniesiony obowiązek nostryfikacji dyplomu lekarza, farmaceuty i lekarza-dentysty.

Prospect-Med - Studia medyczne w Gruzji - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

Kariera po studiach medycznych

Często bywa tak, że świeżo upieczeni studenci kierunków medycznych jeszcze nie wiedzą, co będą chcieli dokładnie robić po studiach. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy dostęp do wiedzy jest szeroko dostępny – wystarczy tylko chcieć i oczywiście dysponować odpowiednimi środkami. W Polsce i zagranicą dostępnych jest wiele wartościowych kursów, wykładów i konferencji. W sieci znajdziemy publikacje naukowe z tematów, które nas interesują. Jeśli ktoś chce być dobrym specjalistą w dziedzinie, która go interesuje, może to osiągnąć angażując się w zdobywanie wiedzy na różne sposoby.

Właśnie myśląc w ten sposób można zauważyć, jak bardzo wartościowe może okazać się studiowanie kierunku medycznego właśnie w języku angielskim. Najbardziej prestiżowe kursy, konferencje czy wykłady są właśnie prowadzone w tym języku. Większość znanych i niezwykle prestiżowych szkół znajduje się nie w Polsce, lecz właśnie za granicą.


Studia w Gruzji – które miasto wybrać?

Współpracujemy jedynie z najbardziej renomowanymi uczelniami, które gwarantują wysoki poziom nauczania, co jest potwierdzone odpowiednimi międzynarodowymi certyfikatami. Wszystkie uczelnie, które znajdują się w naszej ofercie, posiadają czwarty, najwyższy stopień akredytacji oraz są dobrze rozpoznawalne na arenie międzynarodowej, dzięki czemu, absolwenci tych uczelni nie mają problemów z rozpoczęciem swojej kariery w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Niemcy, Anglia, kraje skandynawskie, czy nawet Stany Zjednoczone Ameryki, gdzie możliwości rozwoju jak i zarobki są niezwykle atrakcyjne.

Każda uczelnia w naszej ofercie ma specyficzne dla siebie wymagania, każdemu z naszych kandydatów doradzamy, którą uczelnię najlepiej wybrać – świadcząc nasze usługi, zobowiązujemy się do zagwarantowania miejsca na liście studentów naszym kandydatom.

Wszystkie miasta, które znajdują się w naszej ofercie są niezwykle popularne wśród Polaków – są to miasta studenckie, które edukują tysiące studentów z całego świata, w tym ponad 200 Polaków. Są to również bardzo popularne miasta turystyczne, gdzie szczególnie w wakacje możemy spotkać turystów z całego świata. Władze oraz mieszkańcy tych miast są przyzwyczajeni do międzynarodowego środowiska i bardzo cieszą się z tego, że takowe istnieje, gdyż jest to czynnik, który niezwykle pozytywnie wpływa na to, że miasta te rozwijają się w drastycznym tempie. Miasta się urbanizują, a deweloperzy bardzo chętnie stawiają nowe, nowoczesne inwestycje, ze względu na olbrzymi popyt. Setki restauracji i wiele innych miejsc – to wszystko dzięki studentom i turystom. Studenci mogą w tych miastach czuć się bardzo bezpiecznie, władze są bardzo pomocne i robią wszystko, aby każdemu żyło się komfortowo.

 

Studia medyczne w Gruzji możemy podjąć w miastach takich jak:

TarnopolIvano-FrankivskKijów
217 km. od granicy.208 km. od granicy.450 km. od granicy.
Brak lotniskaW mieście znajduje się lotnisko, jednak loty są bardzo drogie i nie są bezpośrednie.Bezpośrednie, tanie i szybkie połączenia lotnicze.
Niższe koszty studiowania niż w Kijowie i Lwowie, jednak wyższe niż w Ivano-Frankivsku.Najtańsze miasto do studiowania - czesne, usługi, mieszkania.Najdroższe miasto do studiowania - usługi, mieszkania.
Brak możliwości przeniesienia się na inne uczelnie w UE, ze względu na brak spełniania unijnych wymogów w wydawanych transkryptachDość popularna uczelnia państwowa wśród Polaków, brak uczelni prywatnychDostępność prestiżowych uczelni prywatnych, które oferują znacznie lepsze warunki studiowania
Brak zaocznej farmacji w ofercie.Zaoczna farmacja w ofercie.Brak zaocznej farmacji w ofercie.