Studia lekarskie w Gruzji

Studia lekarskie to marzenie wielu. Czy studiowanie medycyny w Gruzji po angielsku to dobry wybór?

Medycyna w Gruzji świetną alternatywą

Studia lekarskie to marzenie wielu, jednak tylko niewielkiej ilości osób udaję się osiągnąć ten jakże trudny i czasochłonny cel, jakim jest dostanie się właśnie na ten kierunek. Powodów jest wiele, nie każdy człowiek w młodym wieku wie, co chciałby robić w przyszłości – wiele osób dosyć długo poznaje siebie i często jest tak, że nasze aspiracje życiowe odkrywamy nawet kilka lat po skończeniu szkoły średniej, a nawet dużo później. Medycyna to jeden z najbardziej obleganych kierunków na świecie, oczywiście to nic dziwnego, gdyż jest to jeden z niewielu kierunków, którego skończenie jest gwarancją bycia docenionym na rynku pracy, a co za tym idzie, świetnych zarobków. Dostanie się na bezpłatne studia lekarskie często idzie w parze z latami przygotowań, a kilka godzin w tygodniu korepetycji u renomowanego nauczyciela to luksus na który nie każdy może sobie pozwolić. Ciężka praca często nie wystarczy, wiele osób poprawia maturę latami tylko po to, aby zdobyć kilka dodatkowych procent na maturze, których im brakowało w latach poprzednich. Oczywiście, progi punktowe na studia płatne są niższe i może to być rozwiązanie dla niektórych osób, które nie chcą tracić lat na poprawianie wyników maturalnych, większości jednak zwyczajnie na to nie stać. Wiele osób uważa, że studiowanie medycyny w Gruzji nie jest w porządku wobec osób, które latami pracowały na dostanie się na dzienne studia lekarskie w Polsce, jednak nikt nie mówi o osobach, które studiują medycynę odpłatnie na państwowych czy prywatnych uczelniach, gdzie szczególnie jeśli chodzi o prywatne uczelnie, progi punktowe są bardzo niskie.

Prospect-Med - Studia lekarskie w Gruzji - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

Studia lekarskie w Gruzji – czy warto?

Studia lekarskie na w Gruzji dają szansę dla tych, których nie stać na drogie studia w Polsce. Medycyna w Gruzji to wydatek od 4000 euro za rok – dodając do tego dużo niższe koszty utrzymania, możemy śmiało powiedzieć, że studia medyczne w Gruzji wychodzą średnio trzy razy taniej.

Powiedzenie „podróże kształcą” nabiera szerokiego znaczenia, jeśli chodzi o studia medyczne w Gruzji. Poznanie języka obowiązującego w danym kraju oraz odmiennych kultur niesie za sobą wiele korzyści, studenci gruzińskich uczelni pochodzą ze 154 krajów świata, od Nigerii po Stany Zjednoczone. Dodatkowym, niezaprzeczalnym atutem jest możliwość studiowania w języku angielskim, język ten jest używany na całym świecie i każdy lekarz powinien nim władać na jak najwyższym poziomie. Na gruzińskich uczelniach wyższych jest oczywiście również możliwość studiowania w języku gruzińskim.

Medycyna to niezwykle wymagająca dziedzina, która wymaga poświęcenia, niezależnie gdzie studiujemy. Studia lekarskie w Polsce nie są łatwe i tak też jest w przypadku studiów w Gruzji. Poziom nauczania w Gruzji, jeśli chodzi o studia medyczne, nie odbiega w znacznym stopniu od poziomu, który mamy w Polsce. Uniwersytetów w Gruzji podobnie jak w Polsce jest wiele i ważne jest to, aby wybrać ten najlepszy. Grupy ćwiczeniowe w których się uczymy są małe i każdemu studentowi poświęca się szczególną uwagę. Głównym celem gruzińskich uczelni medycznych są studenci zagraniczni, dlatego też starają się one zapewnić studentom jak najwięcej możliwości rozwoju, aby w przyszłości nie mieli oni problemu z rozpoczęciem swojej kariery w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Niemcy, Emiraty, Norwegia, Anglia, czy nawet USA, gdzie zarobki jak i możliwości rozwoju są bardzo atrakcyjne. Studia anglojęzyczne to domena gruzińskich uczelni wyższych i nie należy się obawiać, że nasz poziom będzie odstawał na tle absolwentów polskich uczelni medycznych.

Jeśli należysz do osób, które nie mogą sobie pozwolić na studia lekarskie w Polsce lub zwyczajnie zależy Ci na tym, aby studiować medycynę po angielsku – studia lekarskie w Gruzji mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto dodać, że w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na lekarzy i lekarzy dentystów w Polsce, dnia 1 stycznia 2021 roku, został zniesiony obowiązek nostryfikacji dyplomu.

Prospect-Med - Medycyna w Gruzji - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

Kariera po studiach lekarskich

Często bywa tak, że świeżo upieczeni studenci medycyny jeszcze nie wiedzą, co będą chcieli dokładnie robić po studiach. Specjalizacji medycznych jest oczywiście mnóstwo i każdy aspirujący lekarz ma co do nich konkretne preferencje, jednak często jest tak, że absolwenci polskich uczelni są zmuszeni do wyjazdu za granicę w celu dostania się na wymarzoną specjalizację. Studiując po angielsku, drastycznie zwiększamy swoje szanse na karierę za granicą.

Żyjemy w czasach, kiedy dostęp do wiedzy jest szeroko dostępny. W Polsce i zagranicą dostępnych jest wiele wartościowych kursów, wykładów i konferencji. W internecie znajdziemy publikacje naukowe z tematów, które nas interesują. Jeśli ktoś chce być dobrym specjalistą w dziedzinie, która go interesuje, może to osiągnąć angażując się w zdobywanie wiedzy na różne sposoby. Jeśli chcemy być pionierami w danej dziedzinie, musimy się dokształcać przez całe życie. Wyjazdy za granicę na prestiżowe konferencje i szkolenia to podstawa, jednak większość źródeł wiedzy jest właśnie w języku angielskim.

Właśnie myśląc w ten sposób można dostrzec, jak bardzo wartościowe może okazać się studiowanie medycyny właśnie w języku angielskim.

Prospect-Med - Studia lekarskie w Gruzji - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

Uczelnie medyczne w Gruzji – którą wybrać?

Współpracujemy jedynie z najbardziej renomowanymi uczelniami, które gwarantują wysoki poziom nauczania, co jest potwierdzone odpowiednimi międzynarodowymi certyfikatami. Wszystkie uczelnie, które znajdują się w naszej ofercie, posiadają czwarty, najwyższy stopień akredytacji oraz są dobrze rozpoznawalne na arenie międzynarodowej, dzięki czemu absolwenci tych uczelni nie mają problemów z rozpoczęciem swojej kariery w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Anglia, Emiraty, Norwegia, Niemcy czy nawet USA, gdzie możliwości rozwoju jak i zarobki są niezwykle atrakcyjne.

Każda uczelnia w naszej ofercie ma specyficzne dla siebie wymagania, każdemu z naszych kandydatów doradzamy, którą uczelnię najlepiej wybrać – świadcząc nasze usługi, zobowiązujemy się do zagwarantowania miejsca na liście studentów naszym kandydatom.

 

Medycynę w Gruzji możemy studiować na uniwersytetach takich jak:

Uczelnia Czesne/rok
Tarnopolski Narodowy Uniwersytet Medyczny$3800 ENG - $3700 UA/RUS
nazwa uni$4000 ENG - $3700 UA/RUS
Kutaisi University4000 EUR