Stomatologia w Gruzji

Studia stomatologiczne to marzenie wielu. Czy studia lekarsko-dentystyczne w Gruzji to dobry wybór?

Stomatologia w Gruzji to świetna alternatywa

Studia stomatologiczne to marzenie wielu, jednak tylko niewielkiej ilości osób udaję się osiągnąć ten jakże trudny i czasochłonny cel, jakim jest dostanie się właśnie na ten kierunek. Powodów jest wiele, nie każdy człowiek w młodym wieku wie, co chciałby robić w przyszłości – wiele osób dosyć długo poznaje siebie i często jest tak, że nasze aspiracje życiowe odkrywamy nawet kilka lat po skończeniu szkoły średniej, a nawet dużo później. Studia lekarsko – dentystyczne to jeden z najbardziej obleganych kierunków na świecie, oczywiście to nic dziwnego, gdyż jest to jeden z niewielu kierunków, którego skończenie jest gwarancją bycia docenionym na rynku pracy, a co za tym idzie, świetnych zarobków. Dostanie się na bezpłatną stomatologię często idzie w parze z latami przygotowań, a kilka godzin w tygodniu korepetycji u renomowanego nauczyciela to luksus na który nie każdy może sobie pozwolić. Ciężka praca często nie wystarczy, wiele osób poprawia wyniki maturalne latami tylko po to, aby zdobyć kilka dodatkowych punktów na maturze, których im zabrakło w latach poprzednich. Oczywiście, progi punktowe na studia płatne są niższe i może to być rozwiązanie dla niektórych osób, które nie chcą tracić lat na poprawianie wyników maturalnych, większości jednak zwyczajnie na to nie stać. Wiele osób uważa, że studiowanie stomatologii w Gruzji nie jest w porządku wobec osób, które latami pracowały na dostanie się na dziennie studia stomatologiczne w Polsce, jednak nikt nie mówi o osobach, które studiują odpłatnie na kierunkach wieczorowych, gdzie progi punktowe są dużo niższe.

Prospect-Med - Stomatologia w Gruzji - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

Studia stomatologiczne w Gruzji – czy warto?

Studia lekarsko-dentystyczne w Gruzji dają szansę dla tych, których nie stać na drogie studia w Polsce. Stomatologia w Gruzji to wydatek od 4000 euro za rok – dodając do tego dużo niższe koszty utrzymania, możemy śmiało powiedzieć, że studia stomatologiczne w Gruzji kosztują średnio trzy razy mniej.

Powiedzenie „podróże kształcą” nabiera szerokiego znaczenia, jeśli chodzi o studia medyczne w Gruzji. Poznanie języka obowiązującego w danym kraju oraz odmiennych kultur niesie za sobą wiele korzyści, studenci gruzińskich uczelni pochodzą ze 149 krajów świata, od Nigerii po Stany Zjednoczone Ameryki. Dodatkowym, niezaprzeczalnym atutem jest możliwość studiowania w języku angielskim, język ten jest używany na całym świecie i każdy lekarz powinien nim władać na jak najwyższym poziomie.

Stomatologia to niezwykle wymagająca dziedzina, która wymaga poświęcenia, niezależnie gdzie studiujemy. Studia stomatologiczne w Polsce nie są łatwe i tak też jest w przypadku studiów w Gruzji. Poziom nauczania w Gruzji, jeśli chodzi o studia medyczne, nie odbiega w znacznym stopniu od poziomu, który mamy w Polsce. Uczelni medycznych w Gruzji podobnie jak w Polsce jest wiele i ważne jest to, aby wybrać tę najlepszą. Grupy ćwiczeniowe w których się uczymy są małe i każdemu studentowi poświęca się szczególną uwagę. Głównym celem gruzińskich uczelni medycznych są studenci zagraniczni, dlatego też starają się one zapewnić studentom jak najwięcej możliwości rozwoju, aby w przyszłości nie mieli oni problemu z rozpoczęciem swojej kariery w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Anglia, Niemcy, Norwegia, ZEA, czy nawet Stany Zjednoczone, gdzie zarobki jak i możliwości rozwoju są bardzo atrakcyjne. Studia anglojęzyczne to domena gruzińskich uczelni medycznych i nie należy się obawiać, że nasz poziom będzie odstawał na tle absolwentów polskich uczelni wyższych.

Jeśli należysz do osób, które nie mogą sobie pozwolić na studia stomatologiczne w Polsce lub zwyczajnie zależy Ci na tym, aby studiować kierunek dentystyczny po angielsku – stomatologia w Gruzji może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto dodać, że w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na lekarzy i lekarzy dentystów w Polsce, dnia 1 stycznia 2021 roku, został zniesiony obowiązek nostryfikacji dyplomu.

Prospect-Med - Stomatologia w Gruzji - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

Kariera po studiach lekarsko-dentystycznych

Często bywa tak, że świeżo upieczeni studenci stomatologii jeszcze nie wiedzą, co będą chcieli dokładnie robić po studiach. Specjalizacji medycznych jest oczywiście mnóstwo i każdy aspirujący lekarz ma co do nich konkretne preferencje, jednak często jest tak, że absolwenci polskich uczelni są zmuszeni do wyjazdu za granicę w celu dostania się na wymarzoną specjalizację. Studiując po angielsku, drastycznie zwiększamy swoje szanse na karierę za granicą. Warto dodać, że jeżeli jesteśmy absolwentami kierunku lekarsko-dentystycznego, nie musimy mieć specjalizacji, aby zajmować się daną dziedziną stomatologii, np. ortodoncją. Polskie prawo mówi, że aby wykonywać leczenie ortodontyczne (czy każde inne bardziej wyspecjalizowane w stomatologii), nie trzeba mieć ukończonej specjalizacji, by móc zajmować się wybraną dziedziną. Miejsc na specjalizacje jest bardzo mało i nawet osoby, które zdały egzamin LDEK na 90% – bez odpowiednich znajomości często nie mają szans dostać się na większość z nich.

Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy dostęp do wiedzy jest szeroko dostępny – wystarczy tylko chcieć i oczywiście dysponować odpowiednimi środkami. W Polsce i zagranicą dostępnych jest wiele wartościowych kursów, wykładów i konferencji. W sieci znajdziemy publikacje naukowe z tematów, które nas interesują. Jeśli ktoś chce być dobrym specjalistą w dziedzinie, która go interesuje, może to osiągnąć angażując się w zdobywanie wiedzy na różne sposoby.

Właśnie myśląc w ten sposób można zauważyć, jak bardzo wartościowe może okazać się studiowanie stomatologii właśnie w języku angielskim. Najbardziej prestiżowe kursy, konferencje czy wykłady są właśnie prowadzone w tym języku. Większość znanych i niezwykle prestiżowych szkół znajduje się nie w Polsce, lecz właśnie za granicą. Bardzo popularnym kierunkiem wśród Polaków jest Austria. Zamiast spędzać lata robiąc specjalizację stomatologiczną w Polsce, którą często robi się za darmo, o ile w ogóle się dostaniemy – możemy wybrać znacznie lepszą drogę, jaką jest roczny wyjazd i skończenie kompleksowych kursów, które zapewnią nam nie tylko olbrzymią wiedzę, ale również doświadczenie praktyczne, którym mało kto może się poszczycić na początku swojej kariery.

Prospect-Med - Stomatologia w Gruzji - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

Uczelnie medyczne w Gruzji – którą wybrać?

Współpracujemy jedynie z najbardziej renomowanymi uczelniami, które gwarantują wysoki poziom nauczania, co jest potwierdzone odpowiednimi międzynarodowymi certyfikatami. Wszystkie uczelnie, które znajdują się w naszej ofercie, posiadają czwarty, najwyższy stopień akredytacji oraz są dobrze rozpoznawalne na arenie międzynarodowej, dzięki czemu, absolwenci tych uczelni nie mają problemów z rozpoczęciem swojej kariery w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Niemcy, Anglia, Norwegia czy nawet Stany Zjednoczone Ameryki, gdzie możliwości rozwoju jak i zarobki są niezwykle atrakcyjne.

Każda uczelnia w naszej ofercie ma specyficzne dla siebie wymagania, każdemu z naszych kandydatów doradzamy, którą uczelnię najlepiej wybrać – świadcząc nasze usługi, zobowiązujemy się do zagwarantowania miejsca na liście studentów naszym kandydatom.

 

Stomatologię w Gruzji możemy studiować na uniwersytetach takich jak:

Uczelnia Czesne/rok
Tarnopolski Narodowy Uniwersytet Medyczny $4000 ENG - $3800 UA/RUS
Ivano-Frankivski Narodowy Uniwersytet Medyczny $4300 ENG - $3800 UA/RUS
Lwowski Narodowy Uniwersytet Medyczny $5200 ENG - $4300 UA/RUS